Tüm Bloglar

Blog
30 Dec 2020

2021 Mobilya Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2021 mobilya modelleri konusunda dikkat çeken tercihlerde bulunmak istiyor ancak seçiminizi neye göre şekillendireceğinizi bilmiyor musunuz? Tüfenkçi Mobilya olarak sadece mobilya satışı değil siz değerli müşterilerimizin mobilya seçimlerini de oldukça önemsiyoruz. O halde gelin mobilya seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir bakalım!

Dayanıklılığa Önem Verin

Mobilya alışverişlerinizin en önemli noktalarından bir tanesi satın aldığınız mobilyaların dayanıklılığıdır. Mobilya, tek sefer satın alınan ve uzun süreler boyunca kullanılan ürünlerdir. Satın alırken çok ciddi ücretler de ödediğiniz mobilyalarınızın dayanıklı olmaması kısa sürede yıpranmasına yol açar. Bu durumda her seferinde mobilya satın alarak çok ciddi bütçe harcamanız gerekecektir. Ancak 2021 mobilya modellerine uygun üstelik dayanıklılığı ile de dikkat çekmeyi başaran ürünlerden bir tanesini tercih etmeniz durumunda çok daha avantajlı olacağınız açıktır.

Kumaş Kalitesini İyi Belirleyin

Mobilya satın alırken kumaş kalitesi çoğu zaman önemsenmeyen seçeneklerden bir tanesidir. Çünkü modeli ve dayanıklılığı iyi olan mobilyalar kişiler için hemen bir seçim nedeni olur. Ancak kumaş kalitesi iyi olan bir mobilya modelini seçtiğinizde renk solması gibi durumlarla karşı karşıya kalınmayacaktır. Bunun yanı sıra kumaşların silinebilmesi ya da temizlenebilmesi mobilyalarınızın daha başarılı tercihler olarak şekillenmesine neden olacaktır. 2021 mobilya modelleri seçiminizi yaparken nasıl bir tercihte bulunacağınıza karar veremiyorsanız Tüfenkçi Mobilya ayrıcalığını yaşayarak avantaj yakalayabilirsiniz.

Ev Ölçülerini Dikkate Alın

Mobilya satın alırken evinize sığmayacak seçeneklerden yararlanmanız ne kadar doğru olurdu? Kesinlikle böyle bir tercih yapmamanız gerekir. Aksi durumda büyük pişmanlıklar sizi bekliyor. 2021 mobilya modelleri arasından ev ölçülerinize uygun seçimler yapmanız ev dekorasyonunuzun kusursuzluğunu sağlayacaktır. Üstelik küçük odalara sahip kimseler için daha minimalist seçimler yapmak alan kullanımının daha başarılı olmasını ön plana çıkaracaktır. Bu konuda uzman görüşünden yararlanabilmek adına Tüfenkçi Mobilya satış danışmanlarına danışmayı unutmayın!

Bütçe Dostu Seçimler Yapın

Mobilya trendlerine uyarken aynı zamanda bütçenizi aşmayacak seçeneklerden bir tanesini kullanmanız oldukça önemlidir. Çok beğendiğiniz ve ilginizi çeken ürünleri satın almak önemli olsa da bu ürünler arasından size uygun olanı seçmelisiniz. Bu sayede fiyat – performans konusunda başarılı seçeneklerden yararlanmanın ayrıcalıklarını fazlası ile hissedebileceksiniz. Tüfenkçi Mobilya olarak sunduğumuz düğün paketleri ve diğer mobilya çeşitleri sayesinde her bütçeye uygun seçenekler ortaya çıkarıyoruz. Bu modellere bir göz atmak 2021 mobilya modelleri arasından tercih yaparken işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Çok Eşya Kullanmaktan Kaçının

Yaşam alanlarınızda en doğru seçenekten yararlanmak istediğinizde her ürünü seçmeniz doğru olmaz. Peki, 2021 mobilyaları arasından nasıl bir seçim yapmanız gerekiyor? Minimalist seçimler yapmanız ve odaları çok dolduracak ürünler satın almamanız çok önemlidir. Çünkü odanın tıkış tıkış olmasına neden olacak seçimler hem yaşam alanınızdaki konforu azaltacak hem de görsel açıdan başarısız seçenekler ortaya çıkaracaktır. Az ve öz bir tercih yapın ve moda trendlerine ayak uydurmayı başarın!

Depolama Alanı Olan Mobilyalar Kullanın

Eviniz ne kadar büyük ve kullanışlı olursa olsun mobilyalarınızın alt kısmında yer alan depolama alanları sizin için enfes imkanlar doğuracaktır. Nitekim bu alanların çeşitli ürünleri ve eşyaları saklamak adına yaratacağı konfor eşyalarınızı koyacak yer aramanıza da engel olacaktır. Peki, bu tür mobilyaları nasıl tercih edebilirsiniz?

Tüfenkçi Mobilya olarak koltuk takımlarında ve bazalarda sizlere geniş saklama alanları sunuyoruz. Bu sayede depolama alanlarının çok fazla olmasını sağlıyoruz. Ayrıcalıklı ama bir o kadar da konforlu ürünlerimize göz atmaya ne dersiniz?

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Renklerin evinizde şahane bir şekilde dans etmesini istiyorsanız 2021 mobilya modelleri kadar renklere de değer vermeniz gerekiyor. Kimi bireyler sadece kaliteli ve dayanıklı olsun diye renklerini çok da beğenmedikleri mobilyaları satın almayı planlıyor. Ancak bu çok yanlış bir seçim olduğu kadar pişmanlıklarla geçecek zamana da neden olabilir.

Tüfenkçi Mobilya olarak hem içinize sinecek hem de 2021 mobilya modelleri konusunda aklınızı başınızdan alacak seçeneklerden yararlanmanıza önem veriyoruz. Birbirinden değerli ürünleri sizinle buluşturuyor ve bütçe dostu seçimleri de sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tüm ayrıcalıklarımızdan yararlanmak ve kaliteli bir mobilya satın alma süreci yaşamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Üstelik kararsız kaldığınız durumlarda uzmanlarımız ile irtibata geçerek kafanızdaki soru işaretlerini de giderebilirsiniz.

Blog
06 Nov 2020

İyi bir uyku için

Hayat döngüsü hep bir koşturmadır. Öğleden sonra başlar “of çok uykum geldi” nidalarının saatleri. Ofiste, evde, okulda hep bir uyku hali mevcuttur. Yazın serin bir yatağın, buz gibi çarşafın ve yastığın; kışın da sıcacık bir yorganın hayalidir öğleden sonralarımıza el koyan. Ya geç yatarız, erken kalkarız ya da çok uyuruz hep bir şekilde uykumuz olur. Sonuçta uyku uykunun mayasıdır derler. Aslında sürekli uykumuzun olması uyku saatimizle, uyuduğumuz yatakla, oda sıcaklığıyla ve ışıkla alakalı. Peki, ömrümüzün 3’te 1’ini uyuyarak geçirdiğimiz halde uyku hakkında ne kadar bilgimiz var?

Siz uyku halindeyken vücudunuz, hücre yeniliyor, beyninizi şarj ediyor, büyüme hormonu gibi önemli hormonları salgılıyor.

İnsanların, bebekken 16 saat, 3-18 yaş arası 10 saat, 19-55 yaş arası 8 saat, 65 yaş sonrası da 6 saat uykuya ihtiyaçları var.

Toplumun yüzde 12’si siyah beyaz rüya görüyor ancak bu oran eskiden çok daha fazlaydı, renkli televizyonların hayatımıza girmesinden itibaren hızla düşmeye başladı.

Görme engelli insanlar da rüya görebilir ancak Tek farkla. Görüntü yok, ses var. Görüntü yok, koku var. Dokunuş var.

Aç ve uykusuz kalsanız, önce uykusuzluktan ölebilirsiniz. Açlıktan ölmek 2 haftayı bulurken, 10 gün uykusuz kalmak sizi öldürebilir.

Az uyku sizi daha aç hissettirir. Bu yüzden az uyuyanlar daha hızlı kilo alır.

Uykusuzluk, vücudun acı sinyallerini kötü etkiler ve normalden çok daha şiddetli acı hissedersiniz.

Uzun süre uykusuz kalanların çoğu halüsinasyon, paranoya, görme bozukluğu, konuşma zorluğu ile hafıza kaybı ve konsantrasyon güçlüğü yaşamaktadır.

Birine tıbbi olarak uyanık demek çok zor. Çünkü insanlar gözleri açık da olsa kısa aralıklarla, hatta bunun farkına bile varmadan sık sık uyur.

1998 yılında, insanın sırt bölgesindeki eklemler ile beynin uyku lobu arasında ilişki olduğu keşfedildi.

1989’daki Exxon Valdez petrol kazası, Challenger mekiğinin düşmesi ve Çernobil faciasının uykusuzluktan kaynaklanan hatalar sonucu oluştuğuna inanılıyor.

Bazı bilim insanları, uzun süreli hafızamızdaki deneyimlerimizi sabitlemek için rüya gördüğümüzü söyler. Bazıları da ancak unutmaya çalıştığımız şeylerin rüyasını gördüğümüzü düşünür.

Uyku hakkında bildiklerimizin çoğu, son 25 yılda öğrendiklerimizden oluşuyor.

24 saat kesintisiz internet imkanı, şu an uyku düzeninin önündeki en büyük tehdit olarak görülüyor.

Uyku hakkında pek çok bilgi edindik. Peki iyi bir uyku için neler yapmalıyız?

Cep telefonunuzdan, el bilgisayarınızdan veya başucunuzdaki dijital saatten yayılan mavi ışıkların Yatak odanızda olmaması gerekir. Mavi ışığı oluşturan kısa dalga boyu uykunuzu engelleyebilir.

Gündüz saatlerinde kestirmek gece uykunuza engel olabilir. Eğer mecbur kalırsanız kısa tutun, 20 dakikayı geçmeyin.

Yatağa yattıktan sonra saati kontrol etmeyin. Sabaha ne kadar süre kalmış olmasını düşünmek uykunuzu kaçırabilir. Alarm saatinizi göremeyeceğiniz bir yere koyun.

Düzenli egzersiz yapmak uyku kalitenizi artırabilir. Ancak uyku saatinden 3-4 saat öncesinde ağır spor yapmayın. Egzersiz sonrası yaşanan enerji artışı uykunuzu engelleyebilir.

Kaliteli uyku uyumak istiyorsanız nasıl yattığınız da önemlidir. Yattığınız pozisyon güzel bir uyku uyuyabilmenizi sağlayacaktır.

Kahve sabah saatlerinde iyi bir içecek olabilir ancak öğleden sonra kafeinli içecekler ve yiyecekler tüketmeyin. Kafein güçlü bir uyku kaçırıcıdır ve örneğin çikolatada bulunan az miktarı bile uykunuzu bölebilir.

Kaliteli bir uyku kaliteli bir yastıktan geçer! Düzgün nefes alabilmek, iyi bir uyku uyumanızı sağlayacağı için yastık seçiminizin de doğru olması gereklidir. Kolayca nefes alıp verebileceğiniz bir yastık tercih etmelisiniz.

En önemlisi Tüfenkçi Mobilya dan bir yatak alın. Hayatınızın en rahat ve derin uykusuna kavuşun. Rahatsız bir uykunun getirdiği tüm ağrılardan ve yorgunluktan kurtulun. Sabahlarınıza zinde ve huzurlu başlayın.

TÜFEKÇİ MOBİLYA’da mutlaka size uyacak bir yatak vardır.

Blog
06 Nov 2020

Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yeni bir mobilya satın almadan veya bir alanı yenilemeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bir planınız olmadan bir mobilya mağazasına gitmek sadece karışıklığa ve hayal kırıklığına yol açabilir. Bir alanı yenilemeye veya yeni mobilyalar almaya karar verdiğinizde, tam olarak ne aradığınızı bildiğinizden emin olmak için bir kontrol listesi yapın, böylece zamanınızı veya paranızı boşa harcamayın!

1-İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Mobilyaların bir işlev görmesi gerekir. Konuklarınızın oturması için bir yere mi ihtiyacınız var? Alacağınız koltuk takımının yatak olabilme özelliği olsun mu? Bir alan için ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu belirlemek, satın almanız gereken mobilya türünü ve mobilya kalitesini belirler.

2-Tarzınızı Bulun

Eviniz, odanız veya işiniz için, alışverişe başlamadan önce her zaman istediğiniz stili ve estetiği önceden belirlemelisiniz. Tarzınızın belli olması size tam olarak doğru parçaları satın alma ve alanınızı mükemmel bir şekilde kullanma konusunda güven verir. O alan için tarzınıza uyan ya da daha geniş oda estetiğinize uyan mobilya stiline karar verebilirsiniz.

Tarzınız hakkında bir fikre sahipseniz bu durum size daha fazla esneklik sağlar, aksi takdirde sahip olmak istemediğiniz parçaları satın alabilir, bütçenizi uygun kullanamayabilirsiniz. Aklınızda tanımlanmış bir stiliniz varsa gerçekten tarzınıza uygun parçalar bulmak daha kolaydır.

3-Bütçe Hazırlayın

Mobilyalar kalite, marka adı ve bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak fiyatta büyük ölçüde değişiklik gösterebilir. Gerekli mobilya parçalarını kaçırmadan alışveriş yapacağınız gerçekçi bir bütçe belirleyin. Bütçe belirlemediğiniz takdirde, farkında olmadan mobilya ve dekoru kolayca gözden kaçırabilirsiniz. İhtiyacınız olan parçaları istediğiniz dekora göre düzenlemeniz için her oda için bir bütçe oluşturun veya almak istediğiniz mobilya parçaları için toplam bütçenizi mutlaka belirleyin.

4-Kalite Anahtardır

Alışveriş yaptığınız mobilyaların kalitesini bilmek, hem bütçe hem de alanın ihtiyaçları için önemlidir. Bir balkon için, bir çocuğun çalışma odası için veya bir giyinme odası için mobilya arıyorsanız kalite sizin için önemli olmayabilir. Yemek odası mobilyaları, salonunuz için oturma odası mobilyaları, yatak odası mobilyaları veya mutfak mobilyaları arıyorsanız uzun süre dayanacak yüksek kaliteli mobilyalar aldığınızdan emin olmak için biraz daha fazla harcamak isteyeceksiniz.

Özellikle ahşap mobilyalar söz konusu olduğunda, uzun süre dayanacak yüksek kaliteli ahşaptan yapılmış modern ahşap mobilyalar satın aldığınızdan emin olun. Mobilyaların üretimlerinde kullanılan malzemeler, işçilik bir mobilyayı ne kadar yıl boyunca kullanabileceğiniz hakkında anahtardır.

5-Kumaşlarınızı Öğrenin

Çoğu insan mobilya seçerken renkleri düşünür. Ancak mekanınıza en uygun ve en iyi ihtiyaç duyulan kumaş türünü bilmek, doğru modern mobilyaları bulmak için anahtardır. Bazı kumaşlar düzenli kullanımla aşınmaya ve yıpranmaya daha yatkındır, bu nedenle salonunuzda sürekli kullanacağınız bir koltuk takımı arıyorsanız bundan kaçınmak isteyebilirsiniz. Bazı kumaşların temizlenmesi zordur, bu nedenle evcil hayvan içeren bir ev için uygun olmayabilirler. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bildiğinizden emin olun ve kullanım tarzınıza uygun bir kumaş seçin.

6-Alışverişe Başlayın

Artık alışverişe hazırsınız! İster online alışveriş sitelerinden, ister mağazalardan fikir edinin, mobilya seçerken işletmeniz veya eviniz için doğru kararları verdiğinizden emin olabilirsiniz.